بررسی اجزا و ساختار میل لنگ و عملکرد میل لنگ در خودرو

مطالب دیگر:
📜شیپ فایل روستاهای استان ایلام📜شیپ فایل روستاهای استان کرمانشاه📜شیپ فایل روستاهای استان کردستان📜شیپ فایل روستاهای استان کرمان📜شیپ فایل روستاهای استان خوزستان📜شیپ فایل روستاهای استان لرستان📜شیپ فایل روستاهای استان مرکزی📜شیپ فایل روستاهای استان مازندران📜شیپ فایل روستاهای استان سمنان📜شیپ فایل روستاهای استان تهران📜شیپ فایل روستاهای استان یزد📜شیپ فایل روستاهای استان زنجان📜شیپ فایل روستاهای استان سیستان و بلوچستان📜شیپ فایل روستاهای استان خراسان جنوبی📜شیپ فایل روستاهای استان آذربایجان شرقی📜شیپ فایل روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد📜شیپ فایل روستاهای استان خراسان رضوی📜شیپ فایل روستاهای استان آذربایجان غربی📜شیپ فایل روستاهای استان چهارمحال و بختیاری📜شیپ فایل روستاهای استان خراسان شمالی📜شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان بیرجند📜شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان قائنات📜شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان نهبندان📜شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان سرایان📜شیپ فایل حوضه آبریز اصلی دریای خزر و زیرحوضه های آن
بررسی اجزا و ساختار میل لنگ و عملکرد میل لنگ در خودرو|30014981|owe
در حال حاظر شما فایل با عنوان بررسی اجزا و ساختار میل لنگ و عملکرد میل لنگ در خودرو را دنبال می کنید .

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 47فهرست:میل لنگمقدمهساختمان میل لنگانواع میل لنگسایر متعلقاتشاتونساختمان یاتاقاناجزای شاتونبررسي نقش ميل لنگ ها در موتورهاي ديزلي چند زمانهطرز كار موتورهازمان تنفسزمان تراكمزمان قدرتزمان تخليهبرررسي مشكلات قلبسازان ميل لنگ در ايرانبازسازی انواع میل ینگ خودروهای سبک و سنگین و محورهای صنعتی با تکنولوژی پیشرفتهفلايول هاي آلومينيومي ميل لنگ هاي سبک شدهگشتاوري ميل لنگتأثير روانكاري بر ميل لنگ هاموتورهاي شعاعي و ميل لنگهاكاربرد ميل لنگ در اتومبيل هاطرح ابتكاري مخترع جوان ايراني براي افزايش سرعت و قدرت موتورهاپرسهاي ميل لنگخودرو جديد ديزلى با سوخت گياهى وارد بازار اروپا شدمیل لنگریشه لغویمیل لنگ یک کلمه فارسی است و بیانگر میله‌ای است که از حالت ضخیم خارج شده است. معنای کاربردی میل لنگ عبارتست از یکی از قطعات موتور که باعث می شود قدرت چرخشی تولید شود.مقدمهبرای آنکه تصوری از شکل فضایی میل لنگ داشته باشید. یک فیلتر دستی را تصور کنید. که قسمت دستگیره آن همان لنگ و طرفین آن (که در یک راستا قرار داند) تکیه گاههای میل لنگ می‌باشند. تعداد لنگ‌های میل لنگ متناسب با تعداد سیلندرهای یک موتور است. بدین شکل که پیستون قرار گرفته در داخل هر سیلندر به یکی از لنگهای میل لنگ متصل می‌گردد. البته این حالت در موتورهای پیستونی که سیلندرهای آنها به شکل ردیفی قرار گرفته‌اند صادق است. <br><br>در موتورهای پیستونی V شکل (موتورهای خورجینی) تعداد لنگ‌های میل لنگ معمولا 2/1 تعداد سیلندرهای موتور است. و به هر لنگ دو پیستون متصل می‌گردد. هدف از استفاده از میل لنگ در موتور اینست که حرکت دورانی تولید گردد. برای مثال همان فیلتر دستی را در نظر بگیرید. در حالیکه که دستگیره فیلتر با استفاده از دست چرخانده می‌شود. در این حالت دستگیره یک مسیر دایره‌ای شکل طی می‌کند. در حالیکه نوک‌ متر در سر جایش در محل ایجاد سوراخ باقی مانده است و تنها در آنجا چرخش می‌کند (دستگیره بر روی محیط دایره سیر می‌کند و نوک متر در مرکز دایره قرار دارد.). <br><br>در موتورهای پیستونی می‌توان نیروی پیستون را به نیروی دست تشبیه کرد که باعث به حرکت در آوردن قسمت لنگ می‌شود (البته اینکار به کمک شاتون انجام می‌پذیرد). هر چند که حرکت پیستون به شکل رفت و برگشتی است، لیکن به علت چرخش قسمت لنگ در میان سر بزرگ شاتون این حرکت به شکل چرخشی در می‌آید و در نهایت ما چرخش مطلوب خوبی را از سر میل لنگ می‌گیریم که می‌توان آنرا به نوک فیلتر تشبیه کرد.

ساختمان میل لنگاغلب میل لنگ‌ها از جنس فولاد با کربن متوسط یا آلیاژ فولاد در ترکیب با فلزات کروم و نیکل و به رویش آهنگری ساخته می‌شود. البته در تعداد معدودی از موتورهای چند سیلندره که با دورهای بالا کار می‌کند میل لنگ را با استفاده از روش ریخته گری می‌سازند که در مواد آن نسبتا مقادیر زیادی از کربن و مس را بکار می‌برند. اجزای میل لنگ از محورهای اصلی ، لنگ‌ها یا محورهای اصلی لنگ ، بازوهای لنگ ، و وزنه‌های تعادل تشکیل شده است.لنگ‌هالنگ‌ها قسمت‌هایی از میل لنگ می‌باشند که بر روی خط محور اصلی میل لنگ قرار نگرفته‌اند (مثل دستگیره چتر) و انتهای بزگ شاتون به آنها متصل می‌گردد. تعداد لنگ‌ها در موتورهای ردیفی برابر با تعداد سیلندرهای و در موتورهای V شکل نصف تعداد سیلندرها است.محورهای اصلیمحورهایی از میل لنگ می‌باشد که با خط محوری اصلی میل لنگ هم مرکز می‌باشند این محورها در محفظه میل لنگ درون یا تاقانون‌های ثابت قرار گرفته و با اتکا به آنها می‌چرخند هر یاتاقان ثابت از دو نیمه یا تاقان تشکیل شده است. که نیمه بالایی آن که نیمه ثابت نامیده می‌شود. با بدنه موتور و در محفظه میل لنگ بصورت یکپارچه ریخته گری شده است و نیمه پایینی بوسیله دو عدد پیچ و مهره در نیمه بالایی متصل می‌گردد. غالبا تعداد محورهای اصلی میل لنگ در موتورهای مختلف (حتی با تعداد سیلندرهای برابر) فرق می‌کند.بازوهای لنگقسمت‌هایی از میل لنگ می‌باشند که محورهای اصلی میل لنگ را به لنگ‌ها وصل می‌کنند البته بازوهای لنگ با وزنه‌های تعادل (که در پی خواهد آمد) بصورت یکپارچه هستند.وزنه‌های تعادلدر وزنه‌های تعادل به منظور ایجاد تعادل در برابر نیروهای پیستون و شاتون استفاده می‌شود وزنه‌های تعادل در مقابل لنگ‌ها قرار می‌گیرند.انواع میل لنگمیل لنگ‌ها را می‌توان براساس تعداد لنگهایشان یا محورهای اصلی و غیره طبقه بندی کرد اما اصولا برای میل لنگ‌ها طبقه بندی خاصی وجود ندارد و تفاوت‌های آنان و به نحوه استفاده و هدف از ساخت آنها بر می‌گردد آنچنانکه اندازه میل لنگ ، تعداد محورهای اصلی، تعدا لنگها و طرز قرار گرفتن لنگ‌ها بر روی میل لنگ همگی به نوع ، اندازه و دور موتور ، موتور مورد نظر بستگی دارد.سایر متعلقاتبه قسمت جلو میل لنگ چرخ دنده‌ای متصل است که معمولا چرخ دنده ، میل بادامک و یا سایر چرخ دنده‌های مورد لزوم را به حرکت در می‌آورد. در جلو این چرخ دنده یک پولی قرار می‌گیرد که برای به حرکت در آوردن ژنراتور (یا آلترناتور) و پمپ آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. و در انتهای پشتی میل لنگ صفحه‌ای وجود دارد که فلایویل را بوسیله پیچ بر روی آن نصب می‌کنند.